"Radio Retro"

POLITYKA:
"Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, liderzy eksportowej Kapeli ze Wsi Warszawa, teraz jako incarNations wracają do formuły "piosenkowej". Zjawiskowy głos Mai oraz świetne jak zawsze teksty Bogdana Loebla dają efekt artystycznej perełki"

TVP KULTURA:
"IncarNations - za skuteczne połączenie kultury popularnej z wartościami artystycznymi oraz za znakomite interpretacje wokalne na płycie „Radio Retro”. Uzasadnienei nominacji do nagrody Gwarancje Kultury

RZECZPOSPOLITA:
"Radio Retro" to audycja obowiązkowa: piosenki o kochaniu napisane ze staromodną klasą, ale nagrane z młodzieńczą przekorą. [...] Jest piękną i niezwykłą płytą. Dwójka młodych muzyków odrzuciła bylejakość, której wielu chętnie się podlizuje."

MACHINA:
"Polska Amy Winehouse? To wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne a już wkrótce może okazać się, że to komercyjny strzał w dziesiątkę. „Radio Retro“ pogodzi fanów Raz Dwa Trzy i Sistars, Amy Winehouse i Norah Jones, a piosenki „Zabrakło łez“ i „Wiarę przywróć mi“ mają szansę zawojować antenę radiowej Trójki"

DZIENNIK GAZETA PRAWNA:
"Otrzymujemy pierwszą polską płytę, udanie przeszczepiającą retro pop na rodzimy grunt"

INTERIA:
"Radio Retro" to znakomity ukłon w stronę czasów, kiedy słowo styl coś jeszcze znaczyło. [..] drugiego takiego duetu kompozytorsko-pisarskiego jak Krzak z Loeblem na pewno nie mamy".

 Podsumowanie roku 2010klikając na logo "Machiny" przeniesiecie się na stronę z pełnym tekstem.


 
>>kliknij na obrazek powyżej by przeczytać recenzję<<


 <<kliknij>>

"Radio Retro to fascynująca muzyczna wycieczka po bluesie, reggae, knajpianym graniu, folku". Ł. Kamiński

 


czytaj całość

Jakość Tobie dam - 8/10.  
"Radio Retro" to znakomity ukłon w stronę czasów, kiedy słowo styl coś jeszcze znaczyło. Nie wiem czy Maja Kleszcz jest najlepszą z rodzimych wokalistek, ale drugiego takie duetu kompozytorsko-pisarskiego jak Krzak z Loeblem na pewno nie mamy." M. Flint

 

 kliknij<<

Pierwszy głos środowiska bluesowego! "Radio Retro nie tylko dzięki współpracy z Bogdanem Loeblem jest jedną z najważniejszych bluesowych płyt 2010 roku. Prawdopodobnie jest tez jedną z najlepszych. Jest niesamowity głos Mai Kleszcz, która śpiewa z większym ogniem niż kilka innych bluesowych wokalistek w Polsce. Jej wizja bluesa, śpiewu w ogóle, wydaje sie szczera i chwyta za gardło. I nie szukajcie w niej Amy Winehouse, bo chyba naszą Kleszcz to zwyczajnie obraża."