incarNations

O nas


Nazywamy się incarNations, czyli inkarnacje. Dlaczego z angielska? Ponieważ dużą część naszej pracy twórczej spędziliśmy podróżując po świecie i ta współczesna "lingua latina" umożliwia nam swobodne porozumienie. Inkarnacje, czyli wcielenia. Dlaczego? Ponieważ interesuje nas tak wiele wymiarów sztuki, że owo "wcielanie" jest najlepszym określeniem tego czym się zajmujemy. 

"My" czyli kto? 

Maja Kleszcz i Wojtek Krzak - dwójka artystów, którzy idą wspólnie przeż życie i to osobiste i to zawodowe. Gdzieś kolo roku 2005, w czasach w których graliśmy jeszcze w Kapeli ze Wsi Warszawa, wymyśliliśmy sobie idee projektu artystycznego, w ramach którego moglibyśmy realizować wszystkie swoje pasje, wcielać się swobodnie w różne estetyki, style, gatunki sztuki muzycznej i nie tylko muzycznej. Początkowo fascynowały nas idee łączenia kultur. Dlatego zapraszaliśmy do współpracy naszych przyjaciół z Afryki, Europy Wchodniej czy Azji. 

Po odejściu z Kapeli w 2010 roku (zwieńczeniem dekady było skomponowanie i wyprodukowanie przez nas albumu KzWW - "Infinity"), powoli zaczęliśmy skupiać się na tym co najbliżej - na piosence polskiej. Na próbie powrotu do starych, dobrych wzorców, gdy muzyka nie była banalną konstrukcją w rytmie pod nogę, a teksty stawały się małymi perełkami literatury. Dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z Bogdanem Loeblem - literatem, poetą, prozaikiem. Autorem stylistyki języka bluesowego, tworzącym niezapomniane teksty dla Breakoutu Tadeusza Nalepy i wielu, wielu innych artystów. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałych instrumentalistów i tak zrodził się zespół i tak powstały nasze trzy płyty: "Radio Retro" (2010), Odeon" (2012) oraz "Romantyczność (2015). Obecnie oprócz pracy "piosenkowej" (Maja Kleszcz & incarNations), zajmujemy się także muzyką inspirowana tradycją (Maja Kleszcz & Kwartet Prowincjonalny) oraz muzyką teatralną, którą tworzymy na potrzeby spektakli Agaty Dudy-Gracz, oraz innych reżyserów min. Michała Zadary., Pawła Miśkiewicza, Eweliny Marciniak. Mieliśmy również okazję nagrywać uwtory na potrzeby filmu, a konkretnie Johna Duigana ("Careless love"). Duża to była przyjemność ponieważ John to wybitny twórca, pracujący w Hollywood z wieloma, wieloma gwiazdami i jego propozycja była dla nas olbrzymim wyróżnieniem.

Tworzenie muzyki "ilustracyjnej" jest dla nas prawdziwą przyjemnością i intelektualnym wyzwaniem, o którym marzylismy od dawna. W głowach mamy wiele pomysłów na nowe płyty, nowe projekty muzyczne, spektakle. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się do roboty, a Was zaprosić do naszego świata!

 

Fakty

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
Radio Retro - Płyta roku tygodnika "Polityka" 2010
Radio Retro - "Fryderyk" - nominacja 2010
Mateusze 2010 - nagrody programu Trzeciego - nominacja
Gwarancje Kultury - nagrody TVP Kultura - nominacja
Róże Gali - nominacja
Fryderyk 2013 - Maja Kleszcz - debiut roku - nominacja
Mateusze 2012 - nagrody programu Trzeciego - nominacja

inne nagrody jeszcze z Kapelą ze Wsi Warszawa:
3 Fryderyki, 2 Machinery, Nagroda Radia BBC, Nagroda Europejskiej Unii Radiowej i wiele innych... 

>>>KALENDARIUM 2000-2013<<<